Хоч би що говорили борці з алкоголізмом, хороші вина, якщо їх пити помірно, нічого, крім користі, не приносять. Просто подивіться статистику тривалості життя у «винних» країнах.

Жителям Житомирщини не пощастило – кліматична зона не дає змоги вирощувати хороші сорти винограду, які придатні для виробництва вин. Цукровий буряк – далеко не рівноцінна заміна.


У Wine Tour – лише найкраще вино

Житомиряни не розпещені винами. Але чим ми гірші за мешканців Ізмаїла чи, наприклад, Парижа? Теж, іноді хочеться під шашличок або рибку зробити ковток хорошого вина, щоб відчути божественний післясмак ...

Але як не купити замість вина "шмурдяк"? Є стовідсотковий засіб – купуйте у спеціалізованих магазинах, таких як Wine Tour. Вони дбають про свою репутацію і нічого поганого вам не запропонують.

Ось тільки, як розібратися в асортименті та зрозуміти, чого саме ви хочете? І ще важливе питання: які гроші ви готові заплатити за пляшку концентрованого південного сонця?


У Wine Tour – лише найкраще вино

Для цього існують сомельє. Це не просто продавці у винних відділах. Це фахівці з вин, які намагатимуться вгадати ваш смак та звузити сектор пошуку до потрібного вам напою. …Хоча, чому б для досвіду не перепробувати все поспіль? Не одразу, звичайно. Щоправда, є вина аж по 12 тис. грн за пляшку, але є і по 200, які теж дуже гідні.

Ми поспілкувалися із професійним сомельє з житомирського винного салону Wine Tour (вул.Леха Качинського 1/3) Миколою Пантелєєвим. Його екскурсія вздовж прилавків магазину виявилася не менш захоплюючою, ніж якоюсь галереєю.

На початку бесіди автор цих рядків зізнався у любові до бессарабських вин (які виробляються на південний захід від Одеси).

У Wine Tour – лише найкраще вино

Колекція бренду «Колоніст», який робить вино на Одещині, також була високо оцінена на конкурсі низкою нагород. Я б взагалі не проходив повз вин, які виробляють винзаводи Болградського та Кілійського районів Одещини, навіть якщо це не розкручені бренди.

Зрештою, молода виноробня з Очакова, дебютант Decanter World Wine Awards – Beykush Winery. Журі відзначило медалями 9 зразків її 5 вин. Гарний старт.

- Тож не проходимо повз українських вин, одеських та закарпатських, – ви напевно знайдете серед них ті, які порадують ваші смакові рецептори, навіть найвибагливіші, - каже сомельє.

– І скільки ж можуть коштувати українські вина преміум-класу?

- Хороші вина не можуть бути дешевими. Тож – від 220 до 1000 грн. Причому є вина із суто з наших, аборигенних, сортів.

- Наступне важливе питання. Я не купую грузинські вина, бо ринок переповнений фальсифікатом. Грузія, яка вважається батьківщиною вина як такого, країна маленька, але вина виробляє підозріло багато.

- Так, фальсифікату багато. Але не в нашому магазині. У нас все справжнє. Скажімо на слуху - "Алазанська долина". Це, взагалі-то, найдешевші вина в Грузії, але через популярність бренду клеють відповідні етикетки на вина з інших регіонів. У нашому магазині є грузинські вина, вони доступні, і це не фальсифікат.

- А якими винами представлене далеке закордоння?

- У нас є вина Старого світу та, умовно, «Нового». Під новосвітськими винами ми розуміємо вина з обох Америк, Нової Зеландії, півдня Африки. Умовно до цієї групи включають Китай та Японію, - розповідає Микола.

І вина ці недешеві. Цікавлюся, які можна віднести до найвищого цінового (і якісного) сегменту.

– Ось, наприклад, чилійські вина бренду Montes. Мені особливо подобається їх Chardonnay (Шардоне), гарні чилійські вина, витримані у бочках. Особливо у поєднанні з барбекю.

У Wine Tour – лише найкраще вино

- За 680,80 гривень купили пляшечку, і можна насолоджуватися.

- …Або ось ще один чудовий сорт, мій улюблений – Carménère (Карменер). Не дивуйтесь назв – виноробство до Нового Світу завезли французи. Є серед чилійських та насичені вина, повнотілі – для поціновувачів. Щодо США, є каліфорнійські вина, які при сліпій дегустації отримували максимальні 100 балів. Варто придивитися до них уважно. І – чому б не скуштувати австралійські та новозеландські вина? Є в їхніх букетах щось екзотичне. - Повернемося до Старого Світу.

Найвинніша країна – це Франція?

- Так. Але найбільший виробник вин – Іспанія. Причому, іспанські вина і якісні, і дешеві. Рекомендую їхній білий мускат – дуже багатий букет. Якщо говорити про червоні – Іспанія славиться своїми насиченими винами.

Говорили про італійські вина. Микола зазначив, що вина, з винограду, вирощеного на вулканічних ґрунтах (наприклад, у Сицилії), мають м'якший смак, ніж із вирощеного на глинистих ґрунтах.

 

Представлені в магазині Wine Tour у невеликій кількості також грецькі та ізраїльські вина. Вони варті того, щоб їх спробувати.

 

Wine Tour – це магазин для свята. Звичайна вечеря з келихом гарного вина стане невеликим святом (але не тривіальною п'янкою). Розібратися в безлічі сортів та брендів допоможе сомельє Микола. Для нього вина – це витвори мистецтва. Він стане вашим гідом, і однораз ви теж відчуєте себе знавцями.

Знайти Wine Tour у Житомирі дуже просто. Він розташувався у приміщенні колишнього кафе "Театральне" за адресою вул. Леха Качинського 1/3. Бажаємо цікавої екскурсії та ексклюзивних покупок!

У Wine Tour – лише найкраще вино